>

Úterý a Čtvrtek
15:00 - 18:00
+420 730 976 848
Mobil
Břenkova 7, Ostrava-Zábřeh
Adresa

Na těchto stránkách se dozvíte co plánujeme, chystáme a připravujeme. Nejen v rámci projektu Hodinový vnuk , ale najdete zde informace o všech projektech Spolku Počteníčko. Budeme rádi, když nám své tipy , náměty a plány prozradí také naši partneři.

 

Další projekt připraven k zahájení !

Zahajujeme další projekt za podpory Moravskoslezského kraje. Konkrétně jde o kurzy první pomoci se zaměřením senior -vnuk. Tyto pětihodinové kurzy jsme nazvali I s námi se mohou cítit bezpečně. Jejich garantem je primář Jan Boženský z Vítkovické nemocnice Ostrava. Kurzy vede profesionální záchranář , který účastníků připomene i objasní, jak postupovat při zdravotních problémech či úrazech, které se mohou nejčastěji přihodit, když senioři hlídají vnuky.  Celkem uspořádáme šest takových kurzů. Přijedeme s nimi například k seniorům do Havířova a  Bohumína.  Začínáme  25.9. Díky Moravskoslezskému kraji jsou kurzy pro účastníky zdarma, navíc na seniory čeká i malé občerstvení. 

 

Klub ponožka se opět rozšiřuje o nové členy

Ke Klubu ponožka se připojují další kluby i domovy seniorů. Pletou pro nás  seniorky z klubu v Ostravě- Kunčicích a zatím mají 20 párů ponožek. Přihlásily se také členky klubu železničářů nebo přesněji  Sdružení seniorů OSŽ Ostrava-hl.n. Ty budou plést ponožky pro klienty Domova Slunečnice v Ostravě- Porubě.  

K nejpilnějším členům Klubu ponožka patří  členové Aktivních seniorů Bruntálu.  Tam se do pletení pro Klub ponožka zapojilo už 15 pletařek.  Upletou 80 párů ponožek . Kromě Bruntálu také pro Domov seniorů Osoblaha.

Hodinové vnučky z Bohumína šijí pro seniory srdíčka

S báječnou inciativou a nápadem přišly naše dvě nové Hodinové vnučky z Gymnázia Františka Živného v Bohumíně. Studentky Zuzana a Gábina z druhého ročníku šijí pro klienty  všech tří domovů seniorů v Bohumíně krásná srdíčka pro radost. Nejde o nic jednoduchého. Srdíček bude více než sto, aby je na Vánoce dostal každý senior. Jde o aktivitu přesně podle představ a záměrů projektu Hodinový vnuk. Studenti bohumínského gymnázia jsou prostě skvělí !!

Spolupráce s AllianceFrançaise

Spolek Počteníčko bude  ještě těsněji spolupracovat s Alliance Francaise v Ostravě.  Navazujeme tak na partnerství, které trvá už čtyři roky. Naše čtecí babičky se například v Aliance pravidelně scházejí. Dále společně pořádáme přednášky o Bretani spojené s ochutnávkou francouzských palačinek. Plánujeme, že spolupráci rozšíříme o nové přednášky, mezigenerační setkání a o další prezentaci francouzské kultury mezi našimi seniory i Hodinovými vnuky.

Křížovkářská liga se rozšiřuje

Křížovkářská liga začíná také v Karlovarském kraji. Je to díky našemu novému partnerovi Městské knihovně Sokolov. Křížovky  tam budou luštit i zájemci ve všech pobočkách sokolovské knihovny. Jinak řečeno, Křížovkářská liga se začíná prosazovat do dalšího regionu. Spolupráce vznikla díky ředitelce knihovny D. Drobečkové. Děkujeme. 

 

© Copyright 2019 Hodinový vnuk.

Search