>

Úterý a Čtvrtek
15:00 - 18:00
+420 730 976 848
Mobil
Břenkova 7, Ostrava-Zábřeh
Adresa

Na těchto stránkách se dozvíte co plánujeme, chystáme a připravujeme. Nejen v rámci projektu Hodinový vnuk , ale najdete zde informace o všech projektech Spolku Počteníčko. Budeme rádi, když nám své tipy , náměty a plány prozradí také naši partneři.

 

Křížovkářská liga seniorů Zlínského kraje měla úspěch

Vylosováním výherců hlavních cen skončila ve vybraných domovech a klubech seniorů podzimní část Křížovkářské ligy seniorů Zlínského kraje.  Soutěž nabídla účastníkům po dobu deseti týdnů celkem deset křížovek, jednu týdně. Každý, kdo vyluštil všechny křížovky a odevzdal včas tajenky, měl šanci na některý z dárkových balíčků, což byly hlavní ceny. Do Ligy se zapojily domovy pro seniory v Buchlovicích, Uherském Ostrohu, Nezdenicích a Uherském Hradišti. K nim se připojily kluby seniorů z Babic a Uherského Hradiště. Celkově šlo o 128 hráčů v podzimním kole. Do Křížovkářské ligy se během jarního a podzimního kola zapojilo na 240 seniorů. Někteří z nich se díky této soutěži připojili k dalšímu novému projektu, Klub ponožka 

Ve Zlínském kraji se našly šikovné  pletařky v Městském klubu důchodců v Uherském Hradišti. Vlněná klubíčka jim pomáhal shánět Klub seniorů Babice a také Domov seniorů Uherské Hradiště.Pletařky upletly 40 párů ponožek . Rovným dílem se o ně podělily domovy seniorů v Buchlovicích a Uherském Hradišti. 

Křížovkářská liga i Klub ponožka by měly pokračovat ve Zlínském kraji i v příštím roce. Organizátoři přitom počítají s  rozšířením obou projektů. Do společného luštění i pletení ponožek se chtějí zapojit další kluby i domovy, například z Rožnova pod Radhoštěm, Vsetína , Valašského Meziříčí, Otrokovic, Uherského Brodu a dalších míst. 

 

 

Podporujeme Nadační fond Daruj vlasy

Projekt Hodinový vnuk má nového partnera. Na základě doporučení naší patronky, Markéty Konvičkové, budeme informovat o činnosti Nadačního fondu Daruj vlasy. Zmíněný fond pomáhá ženám, které v důsledky vážné nemoci a léčby přijdou o vlasy. Vyrábí pro ně paruky a tudíž potřebuje vlasy od dárců. O této možnosti budeme informovat Hodinové vnuky a naše partnerské školy. Určitě se nemusí každý hned ostříhat. To rozhodně ne. Ale chceme, aby  vnuci a vnučky věděli, že existuje možnost darovat své dlouhé vlasy pro dobrou věc. Vlasy přitom musí být dlouhé nejméně 35 centimetrů. Markéta Konvičková nám při setkání  v Ostravě otevřeně povídala o své nemoci i o tom, že má paruku a že výroba takové paruky není jednoduchá.  Na druhé straně se určitě najdou ženy, které mají dlouhé vlasy a chtějí je ostříhat. Potom je mohou darovat . Podrobnosti na www.darujvlasy.cz. Informovali jsme o této možnosti i naše partnerské školy, které mají kadeřnice a také své kadeřnické salóny. Jde o Prahu 8 a Bohumín. Slíbili nám, že tuto myšlenku budou také podporovat.

Předávání ponožek a srdíček v Domově Jistoty v Bohumíně

Dnes, 6.listopadu 2019, proběhlo předávání ponožek a srdíček v Domově Jistoty v Bohumíně. Začalo tím naplňování  slibu Klubu ponožka, že do konce roku vyrobíme a předáme 500 párů ponožek. Ponožky  předával náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, Jiří Navrátil. Slib splnily také Hodinové vnučky- studentky bohumínského gymnázia Gábina a Zuzana. Ušily 130 srdíček pro radost. Srdíčko dostane každý klient ze všech tří domovů pro seniory v Bohumíně. 

Hodinoví vnuci na Divadelních lázních

V Centru RoSa ( Praha 8-Kobylisy) připravili na začátek listopadu už třetí ročník festivalu seniorských divadel s názvem Divadelní lázně. Čtyřdenní festival nabídne kromě divadelních představení, většinou ochotnických souborů, také pěvecká, taneční a recitační vystoupení. Chybět u toho nebudou ani Hodinoví vnuci z Prahy! V programu vystoupí se svým dramaticko-pěveckým pásmem studenti Gymnázia U Libeňského zámku. Držíme palce a věříme, že budou mít úspěch.Právě Hodinoví vnuci ze zmíněného gymnázia navštěvují seniory v Centru RoSa.Těší nás, že akci podpořil také náš partner- Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR.

 

Pletařky zapojené do Klubu ponožka finišují

Pletení ponožek pro Klub ponožka jde do finále. Pletařky mohou pracovat zhruba do konce listopadu, nicméně už 6.11. budeme předávat ponožky klientům Domova Jistoty v Bohumíně. A bude u toho vzácný host- náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil. Pletařky v celém kraji jsou skvělé.Například  Aktivní senioři Bruntálu mají 15 pletařek a jejich aktuální výsledek je : 94 párů ponožek. Ještě lépe jsou na tom v Bohumíně.  , tam už 15 pletařek udělalo 140 párů ! Velmi nás těší, že se do Klubu ponožka hlásí i jednotlivé pletařky z různých měst. Tak máme seniory  v Horním Benešově, Ostravě- Zábřehu. Ostravě- Porubě, Frýdlantu nad Ostravicí,  nebo třeba Veřovicích. Zatím je dohromady  už fantastických 460 párů ponožek!!! A do klubu se připojují i lidé mimo Moravskoslezský kraj. Pytel vlny nám věnovali senioři z Babic, Uherského hradiště a nově se přihlásli i domov seniorů z Prahy 8.

© Copyright 2019 Hodinový vnuk.

Search