>

Úterý a Čtvrtek
15:00 - 18:00
+420 730 976 848
Mobil
Břenkova 7, Ostrava-Zábřeh
Adresa

Na těchto stránkách se dozvíte co plánujeme, chystáme a připravujeme. Nejen v rámci projektu Hodinový vnuk , ale najdete zde informace o všech projektech Spolku Počteníčko. Budeme rádi, když nám své tipy , náměty a plány prozradí také naši partneři.

 

Záštitu nad projektem Hodinový vnuk převzal hejtman Ivo Vondrák

Další rok Hodinového  vnuka  začínáme dobrou zprávou pro všechny účastníky . Záštitu nad projektem převzal podobně jako v minulých letech hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ivo Vondrák. Loni nás v kraji byla téměř stovka, věříme, že letos bude počet ještě vyšší. Patrony Hodinových vnuků jsou opět zpěvačka Markéta Konvičková a herečka Kamila Janovičová. Doufáme, že patronem zůstane i plavkyně Bára Závadová, která  dlouhodobě studuje a trénuje  v Austrálii. V roce 2020 budou Hodinoví vnuci navštěvovat seniory v Bohumíně, Ostravě, Praze, Uherském Hradišti a patrně také v Bruntálu.

Hodinoví vnuci opět v akci

Po zimní přestávce pokračujeme v aktivitách Hodinových vnuků.  Už tradičně v lednu a v únoru babičky a dědečky v domovech seniorů nenavštěvujeme. Je to způsobeno hlavně obdobím respiračních infekcí. V domovech seniorů, podobně jako v nemocnicích , bývají zákazy návštěv. Nemocní jsou občas také studenti... Od března  však zase v návštěvách pokračujeme. V Ostravě  máme několik novinek. Tradičně budou studenti MGO zpříjemňovat den seniorům z Domova seniorů Slunečnice. Nově  se k projektu připojují studentky Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Navštěvovat budou babičky a dědečky v  Centru sociálních služeb Jih.  Studenti z Bezpečnostně právní akademie se už zase  těší na seniory z Ostravy- Michálkovic. V Ostravě  připravíme  i nové aktivity Hodinových vnuků. Například bychom velmi rádi nachystali do domovů seniorů studentské divadelní představení a společný koncert. Výbornou zprávou je, že projekt Hodinový vnuk  podpořilo i město Ostrava !

Hodinové vnučky jdou na ples seniorů

Podobně jako v loňském roce i letos čeká na naše Hodinové vnučky ze Středního odborného učiliště kadeřnického v Praze 8 společenská událost . Půjdou na ples  v Domově seniorů Nová slunečnice v Bohnicích. S tímto domovem má projekt Hodinový vnuk velmi dobrou spolupráci. Mladé kadeřnice  seniory nejdříve učešou a zkrášlí, poté jim na plese budou dělat doprovod a také si zatančí. Vše se odehraje  18.2.  Tyto společné akce  s hodinovými vnučkami mají v domově tradici. Jde například o kadeřnickou show, zahradní párty nebo sportovní den seniorů. Je to díky skvělé spolupráci a vstřícnosti vedení SOU kadeřnického z Karlína!

Do společného luštění křížovek se v kraji zapojilo přes 1000 seniorů

Vylosováním výherců v Domově seniorů Slunečnice v Ostravě skončil pátý ročník Křížovkářské ligy seniorů Moravskoslezského kraje. O  tradiční soutěž v luštění křížovek měli senioři velký zájem, přejí si, aby pokračovala. Do klání se přihlásilo 1037 křížovkářů v 13městech Moravskoslezského kraje. Patronem Křížovkářské ligy je náměstek hejtmana pro sociální záležitosti Jiří Navrátil. Do Křížovkářské ligy se tentokrát zapojilo přes 1000 lidí  ve 13 městech Moravskoslezského kraje. Šlo o lidi starší 60 let, kteří se mohli zaregistrovat v domovech pro seniory, v  klubech seniorů a v informačních centrech.  Největší účast měl Havířov , Bohumín, Kopřivnice, Frýdek-Místek a Ostrava.  V přepočtu na počet obyvatel se stal vítězem Bruntál, kde se do podzimního kola zapojilo 108 seniorů. Lidé celkově luští 20 křížovek, každý týden dostanou jednu. Na správně luštitele čekají odměny v podobě dárkových balíčků. Křížovkářská liga seniorů má úspěch také v dalších regionech. Letos se do společného luštění zapojili senioři v Praze 8, Plzni, Zlínském , Jihomoravském a Karlovarském kraji.

Hodinové vnučky a Kamila Janovičová zpívaly seniorům

Báječný nápad měla naše patronka Kamila Janovičová. Hodinovým vnučkám ze Středního odborného učiliště kadeřnického z Karlína navrhla, že  vezme kytaru a společně secvičí několik písní s tím, že je půjdou zazpívat seniorům do  domova Nová slunečnice v Praze 8.  Právě tam  chodí holky v rámci vnuka.A tak se také stalo.  V pondělí byla zkouška a ve středu 18.12. koncert. Kamila a holky byly skvělé! Vystoupení mělo úspěch a písničky jako Mě se líbí Bob, Saxana či Purpura si společně zazpívali i senioři. Byl to pro všechny báječný vánoční dárek v parádní atmosféře. Hodinové vnučky z Prahy 8 zkrátka umí a Kamila je úžasná !!!

© Copyright 2020 Hodinový vnuk.

Search