>

Úterý a Čtvrtek
15:00 - 18:00
+420 730 976 848
Mobil
Břenkova 7, Ostrava-Zábřeh
Adresa

Na těchto stránkách se dozvíte co plánujeme, chystáme a připravujeme. Nejen v rámci projektu Hodinový vnuk , ale najdete zde informace o všech projektech Spolku Počteníčko. Budeme rádi, když nám své tipy , náměty a plány prozradí také naši partneři.

 

Studenti a dobrovolníci z krajského úřadu na jedničku

Týdenní sázení stromečků v Beskydech začalo úspěšně.  Od 14.-18.9  pojedou do revíru Kyčera  nad obcí Krásná studenti šesti středních škol z Ostravy, aby sázeli stromečky v lokalitách po kůrovcové těžbě. Jako první sázeli mladé buky studenti Gymnázia Prigo a společně s nimi i dobrovolníci z Krajského úřadu v Ostravě. Dohromady jich bylo 28. Toto spojení se osvědčilo, výsledkem je 500 zasazených stromečků. Pokračuje tak zalesňování  , do kterého se projekt Student v lese pustil už o prázdninách.  Naše  prozatímní bilance je 1650 stromečků. Děkujeme báječným studentů a báječným dobrovolníkům z krajského úřadu.

Student v lese má dalšího sponzora

Projekt Student v lese získal podporu další firmy. Dobrovolníci, kteří se zapojí do týdenního sázení stromků v Beskydech se mohou těšit na dobrotu  od firmy Nutrend.  Firma nám díky studentce Sofii Glacové dodala  několik druhů tyčinek. Jde o kvalitní mlsání plné oříšků, které se dostane na každého ze 150 účastníků akce. Sázet budeme   opět nad Krásnou v revíru Kyčera mladé buky. Tyčinky od Nutrendu určitě přijdou vhod. Děkujeme !!

Schůzka Hodinových vnuček z Matičního gymnázia

V pátek 4.9. proběhla na Matičním gymnáziu v Ostravě schůzka Hodinových vnuček, kde jsme řešili organizační věci ohledně docházení do Domova seniorů Slunečnice v Ostravě-Porubě, kam naše hodinové vnučky z tohoto gymnázia dochází. Studentky tam začnou znovu chodit ke klientům domova od příštího týdne. Návštěvy jsou povoleny sice s menším omezením, ale nemůžeme se už dočkat našich “babiček a dědečků”. Ve vnitřních prostorách musí holky samozřejmě nosit roušky. Je stále důležité být zodpovědný a dbát na bezpečnost našeho zdraví i zdraví našich klientů! Od 1.9. jsou návštěvy povoleny pouze po dvou lidech a na patře může být v jednu chvíli maximálně 20 lidí. V tomto duchu bude prozatím Hodinový vnuk probíhat a my doufáme, že se situace bude obracet k lepšímu a vše se vrátí co nejdříve zase do normálního režimu. 

 

Plakát Student v lese ke stažení

Zde přikládáme ke stažení plakát, který si může stáhnout každý, kdo by nám chtěl pomoci s rozšířením projektu do škol. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a my Vám poskytneme všechny potřebné doplňující informace. 

Student v lese chystá dosud největší akci

Na účastníky projektu Student v lese čeká týdenní akce v Beskydech. Ve dnech od 14.9.-18.9. budou studenti a další dobrovolníci uklízet větve a klestí po kalamitní těžbě v oblasti Morávky. Po dohodě s lesníky přijede každý den na základnu v obci Krásná maximálně 35 lidí. Kromě studentů středních a vysokých škol z Ostravy se ke Studentovi v lese připojili i zaměstnanci Krajského úřadu v Ostravě. Zájem byl obrovský. Námi stanovenou  kapacitu 30 lidí naplnili za jeden den!  Dobrovolníci odjedou z Ostravy vždy v 7.00, návrat do Ostravy bude kolem 14.00.  Předpokládáme, že v Beskydech bude uklízet vždy dvacet studentů z těchto škol: Matiční gymnázium Ostrava, Bezpečnostně právní akademie Ostrava, Jazykové gymnázium P. Tigrida, Waldorf Ostrava, Prigo Ostrava, Gymnázium Olgy Havlové, Gymnázium Hladnov. Další zájemce na úklid už vzít nemůžeme, přestože se hlásí další školy. V říjnu proto vyhlásíme další termín. Moc děkujeme všem, kteří pomáhají.

© Copyright 2020 Hodinový vnuk.

Search