>

Úterý a Čtvrtek
15:00 - 18:00
+420 730 976 848
Mobil
Břenkova 7, Ostrava-Zábřeh
Adresa

Na těchto stránkách se dozvíte co plánujeme, chystáme a připravujeme. Nejen v rámci projektu Hodinový vnuk , ale najdete zde informace o všech projektech Spolku Počteníčko. Budeme rádi, když nám své tipy , náměty a plány prozradí také naši partneři.

 

Sportovní den pro seniory v Praze

Hodinoví vnuci ze Středního odborného učiliště kadeřnického v Praze 8  budou pomáhat  při Sportovním  dni seniorů. Konkrétně  21.5.  v Domově seniorů Nová slunečnice v Praze- Bohnicích. Naše vnuky čeká důležitá role v podobě organizátorů a rozhodčích. Díky laskavému svolení vedení školy  pomohou Hodinoví vnuci při celodenním sportování dříve narozených  už druhý rok. Podobně jako loni budou například počítat body , rovnat kuželky , podávat míčky a samozřejmě také povzbuzovat účastníky . Na sportovní den přijedou týmy  soutěžících  z domovů seniorů v Praze a okolí. 

Zveme Vás na Mezinárodní taneční a vokální koncert

Spolek Počteníčko, Domov Slunečnice Ostrava a Taneční škola Palas dance z Ostravy-Šenova spojily síly při organizaci koncertu pro dobrou věc. Klientům domova , jejich rodinným příslušníkům a dalším zájemcům se představí zpěváci, muzikanti a tanečníci z ukrajinského Lvova. Koncert  souborů Zvoneček a Vykrutasiki  začíná v Domově Slunečnice  21.5 v  15.00. Zapojí se i Hodinoví vnuci, kteří na koncert doprovodí některé klienty domova. . Vstupné je dobrovolné, výtěžek půjde pro zmíněné ukrajinské soubory. Všechny Vás srdečně zveme!

Další strom Hodinových vnuků zasazen!

Dne 26.4. jsme zasadili další strom Hodinových vnuků, tentokrát v Bohumíně. Jde o Strom nejen Hodinových vnuků, ale taky Hodinových babiček. Konkrétně  je to sakura- okrasná třešeň. Zasadili jsme ji v Okružní ulici nedaleko klubu seniorů. Vyšlo nám nádherné počasí a doufáme, že nám strom krásně pokvete. Akce se zúčastnil i starosta města, pan Petr Vícha. 

Budou se plést ponožky!

Spolek Počteníčko a Seniorklub Bohumín  mají další společnou aktivitu.  Kromě spolupráce při Hodinovém vnukovi a Křížovkářské lize jde nově o činnost, která pomůže seniorům v bohumínských domovech pro seniory. Členové Seniorklubu jim budou plést ponožky.Zapojit se může i široká veřejnost. Nápad lze podpořit taky darováním vlněné příze.

Říkali jsme si, že by bylo fajn, kdybychom my, senioři, pomohli jiným seniorům. A protože víme, že na nohy bývá v pokročilejším věku zima, volba byla jasná,“ říká vedoucí Seniorklubu Bohumín, Hana Práglová. Dodala, že na nápadu participuje Spolek Počteníčko, který se seniorům věnuje ve velkém. "Ověřili jsme si, že o ponožky v domovech bude zájem, konkrétně  máme první "objednávku"  na 23 párů," doplňuje předseda Spolku Počteníčko Ivan Sekanina.

Dobrovolníci budou plést ponožky pro ženy velikosti cca 39, pro muže 42-43. Příze k pletení, klidně i ze staršího páraného svetru, přijde vhod. Darovat ji lidé mohou v květnu do sběrného místa galanterie na pěší zóně v Bohumíně. Zájemci o pletení se dozvědí podrobnosti  na schůzi členů Seniorklubu, která se koná vždy první úterý v měsíci. 

Naše patronka v hlavní roli divadelní hry Rybí krev!

Naše patronka, herečka Kamila Janovičová, má za sebou aktuálně premiéru  v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Hraje hlavní roli ve hře J. Hájíčka s názvem Rybí krev . Je to příběh lidí z vesnic, které byly zbourány kvůli stavbě atomové elektrárny Temelín. 

© Copyright 2019 Hodinový vnuk.

Search