>

Úterý a Čtvrtek
15:00 - 18:00
+420 730 976 848
Mobil
Břenkova 7, Ostrava-Zábřeh
Adresa

Na těchto stránkách se dozvíte co plánujeme, chystáme a připravujeme. Nejen v rámci projektu Hodinový vnuk , ale najdete zde informace o všech projektech Spolku Počteníčko. Budeme rádi, když nám své tipy , náměty a plány prozradí také naši partneři.

 

Proběhlo vyhlašování jarního termínu Křížovkářské ligy

V Moravskoslezském kraji skončila jarní část Křížovkářské ligy seniorů. O luštění byl tradičně obrovský zájem. Celkově se ve dvanácti vybraných městech a obcích zapojilo  na 1100 seniorů. Nejvíce hráčů měl již tradičně Bruntál. Přestože  jsme měli pro město jen 50 cen, do Křížovkářské ligy se přihlásilo 127 lidí. Výborný ohlas byl rovněž v Havířově, Karviné, Bohumíně nebo v Kopřivnici.  Na podzim mohou senioři s křížovkami počítat v dalších obcích a městech severní Moravy a Slezska. Opět zapojíme i klienty z domovů seniorů. Partnerem projektu je Moravskoslezský kraj, záštitu tradičně převzal náměstek hejtmana, Jiří Navrátil. Podzimní část Křížovkářské ligy seniorů začne v září. Veškeré fotky z vyhlašování jsou k dispozici v naší webové galerii. 

Havířov a půl pytle klubíček vlny!

Máme velkou radost z toho, že klienti a personál DS Helios v Havířově  nasbírali pro naše pletařky půl pytle klubíček vlny! 

Pokud byste nám chtěli pomoct se sbíráním vlny i vy, ozvěte se paní Mgr. Gabriele Kunčické na kontaktní adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . 

Zpráva od studentů z Michalfestu

Přes víkend 14.-15.června 2019 se konal Michalfest v Ostravě-Michálkovicích v Dolu Michal. Svým unikátním místem konání připomínal malé Colours of Ostrava. Lístky na MichalFest dostali Hodinoví vnuci zadarmo jako pozornost za to, že tráví svůj volný čas se seniory. Mezi vystupujícími byli například Jakub Děkan, Lenny, Peter Nagy nebo Mňága a Žďorp. Vyšlo krásné počasí a tak si naši vnuci a vnučky mohli tento festival užít v plné kráse. Studenti byli moc spokojeni. Jelikož studenti dělají Hodinové vnuky dobrovolně a zadarmo, tak se jim snažíme touto cestou-například darováním vstupenek na festival-  vyjádřit vděk.

Křížovkářská liga ve Zlínském kraji

Ve Zlínském kraji finišuje jarní část Křížovkářské ligy seniorů. Jde o první ročník naší soutěže v tomto regionu.Zapojilo se šest klubů a domovů pro seniory. Konkrétně KS Uherské Hradiště, KS Babice, DS  Uherské Hradiště, DS Nezdenice, DS Buchlovice a DS Uherský Ostroh. Křížovky s námi luští 110 seniorů, partnerem je Zlínský kraj. Podzimní část soutěže , která začne v září, rozšíříme o další zájemce.

Hodinové vnučky z Moravskoslezského kraje míří na festival!

Celkem třicet Hodinových vnuček a vnuků z Bohumína a Ostravy si jde užít festival MichalFest ve dnech 14.-15.června 2019.  Festival se koná v areálu dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích. Deset lístku zdarma nám dala Ostrava- Michálkovice v rámci spolupráce a my jím tímto moc děkujeme. 

© Copyright 2019 Hodinový vnuk.

Search